Na vrcholu stolové hory Kvádrberk jsou vyznačené čtyři běžecké trasy různé obtížnosti. Trasy vedou příjemným, stinným terénem, přičemž každá z nich má své barevné označení.


Začátek všech tras začíná u dřevěné lavičky „Milenecké hlavy“, ke které se člověk dostane zdoláním několika desítek kamenných schodů. Ty se táhnou až na vrchol stolové hory. U lavičky se nachází mapa běžeckých okruhů.

bezecke trasy bezci


Běžecké okruhy jsou vhodné pro osoby všech věkových kategorií a je možné je využít i pro jiné sporty, jako je například nordic walking, nebo běh se psy. Od března do října zde každé pondělí probíhají měřené tréninky pro skupiny i pro nově příchozí. Tyto tréninky zajišťuje spolek Konkordia Děčín.

Okruhy: Nejkratší, bílý okruh se jmenuje Vodárna a je dlouhý 750 metrů, následuje červený okruh Obůrka - 1 450 metrů, modrý okruh Trojka - 2 410 metrů a nejdelší žlutý se nazývá Vyhlídky a měří 2 750 metrů. Na vyznačené mapě jsou uvedeny vzdálenosti mezi jednotlivými křižovatkami, každý běžec si tak může zkombinovat jakoukoliv trasu a spočítat celkovou délku svého běhu.

Trasy vznikly ve spolupráci města Děčín a spolku Konkordie Děčín.

 

bezecke trasy oznacnik